ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
02.10.2023 | Новости при задвижванията за пакетиращата индустрия представят на Industrial Tech Forum от Шнайдер Електрик България
25.09.2023 | На Industrial Tech Forum ЛогиСофт ще акцентира върху цялостните решения за куриерския бизнес и е-търговията
19.09.2023 | 20 хил. евро за най-иновативното решение в сферата на интелигентната енергия за Industry 5.0
19.09.2023 | Sirma Venture Lab 2.0 набира балкански стартъпи в областите ИИ, роботика и дронове до края на септември
11.09.2023 | Как машинното зрение оптимизира качествения контрол в производството ще разберем от Lentis Technologies на Industrial Tech Forum - Sofia
Sandia, лабораторията за национална ядрена сигурност на САЩ, разработи алгоритъм за машинно самообучение, който осигурява по-бърз и рентабилен начин за провеждане на тестовете за качество в автомобилното производство, аерокосмическата индустрия и др.
"Производителите проверяват способността за формоване на материали като метални листове, преди да ги използват, за да се уверят, че материалът няма да се напука, когато бъде щанцован, формован или огъван при изработката на различни детайли. Компаниите често използват софтуер за симулация, калибриран според резултатите от различни механични тестове. Завършването на тези тестове обаче може да отнеме месеци. Въпреки че определени компютърни симулации с висока точност могат да оценят качествата и способността за формоване само за няколко седмици, за да проведат такива симулации, компаниите се нуждаят от достъп до суперкомпютър и специализирани експерти. Sandia показва, че самообучението може драстично да съкрати времето и ресурсите за калибриране на търговски софтуер, тъй като алгоритъмът не се нуждае от информация от механични тестове, нито пък методът се нуждае от суперкомпютър. Освен това той отваря нов път за извършване на по-бързи изследвания и разработки", коментира експертът от Sandia Дейвид Монтес де Ока Запиаин.
Алгоритъмът за самообучение, наречен MAD3, съкратено от Material Data Driven Design (Проектиране, управлявано от физически данни), функционира, като разпознава връзката между кристалографската структура и анизотропния механичен отговор. При получаване на информация за структурата на метала чрез електронен микроскоп, тя се препраща към алгоритъма. Съответно той прогнозира данните, които са необходими за софтуера за симулация, без да се извършват никакви механични тестове.
В партньорство с университета в Охайо Sandia прилага алгоритъма за самообучение върху резултатите от 54 000 симулиционни теста на материали, използвайки техника, наречена невронна мрежа с право разпространение на сигнала. В следващата стъпка екипът тества точността на алгоритъма с 20 000 нови микроструктури, сравнявайки изчисленията му с данни, събрани от експерименти и симулации, извършени със суперкомпютър. Изследователите твърдят, че разработеният алгоритъм е около 1000 пъти по-бърз в сравнение със симулациите с висока точност.
Като лаборатория за национална сигурност Sandia провежда допълнителни изследвания, за да проучи дали алгоритъмът може да съкрати процесите за осигуряване на качество в областта на ядрените оръжия в САЩ, където материалите трябва да отговарят на строги стандарти, преди да бъдат одобрени за използване в производството. Изследването за машинно самообучение се финансира от Национална администрация за ядрена сигурност на САЩ.
Източник: Sandia National LaboratoriesКлючови думи: Sandia National Laboratories машинно самообучение
Област: Автоматизация
Cognex анонсира новата високоскоростна камера за машинно зрение с изкуствен интелект In-Sight 3800
Хановерски панаир 2023 ще постави специален акцент върху изкуствения интелект в производството
Британска жп компания използва машинно самообучение за мониторинг на влаковите трасета в реално време
Международният технически панаир в Белград ще се проведе през май т. г.
Германска компания за решения за разработване на базирани на AI приложения търси партньори
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
29.08.2023 | Вторият сезон на акселератора Bosch Startup Harbour набира кандидатури до края на септември
08.08.2023 | Каква е ролята на автоматизацията за устойчивото развитие на бизнеса в контекста на Industry 5.0?
18.07.2023 | ИР-БАН и УНСС ще си партнират в сферата на ИИ, големите масиви от данни и киберсигурността
27.06.2023 | Allterco се преименува на Shelly Group
06.06.2023 | Глобалният пазар на технологии за машинно зрение се очаква да нарасне с близо 60% до 2030 г.
29.08.2023 | Вторият сезон на акселератора Bosch Startup Harbour набира кандидатури до края на септември
08.08.2023 | Каква е ролята на автоматизацията за устойчивото развитие на бизнеса в контекста на Industry 5.0?
18.07.2023 | ИР-БАН и УНСС ще си партнират в сферата на ИИ, големите масиви от данни и киберсигурността
27.06.2023 | Allterco се преименува на Shelly Group
06.06.2023 | Глобалният пазар на технологии за машинно зрение се очаква да нарасне с близо 60% до 2030 г.
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.