ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
10.09.2024 | Пътят към дигитална деглобализация и защо автоматизацията изпълнява ключовa роля
10.09.2024 | Scanautomatic превръща Скандинавския регион в световен център на индустриалната автоматизация през октомври
03.09.2024 | Възможност за партньорство в сферата на дигитализацията и сензоризацията на производството
03.09.2024 | Безплатно онлайн събитие на A3 очертава водещите бизнес тенденции в индустриалната автоматизация през 2024 г.
27.08.2024 | Европейският пазар на решения за складова автоматизация се удвоява за пет години
Иновативна лаборатория за интелигентни системи и изкуствен интелект, напълно финансирана и оборудвана от Бош Инженеринг Център София, беше открита официално вчера в Техническия университет в столицата.
Съоръжението ще помага на студентите от едноименната нова бакалавърска специалност, по която започна прием миналата година, да усвояват ценни теоретични знания и практически умения с помощта на най-новите технологии в областта. Част от апаратурата в него са съвременна компютърна техника, развойни комплекти, специализирани измервателни средства и други продукти и системи, които могат да се използват както в обучителен режим, така и в реални продуктови приложения.
"Ние вярваме, че доброто образование е най-важното условие за успеха на всеки бъдещ специалист и чрез съчетанието му със солидна практическа подготовка, в която и ние ще се включим, ще допринесем за подготовката на отлични бъдещи кадри в сферата на технологиите и изкуствения интелект", заяви по време на откриването главният изпълнителен директор на Роберт Бош България Константин Конов.
Изграждането и въвеждането в експлоатация на лабораторията е част от 10-годишен договор за партньорство между висшето учебно заведение и Бош Инженеринг Център София, което стартира през 2022 г. с разкриването на новата специалност "Интелигентни системи и изкуствен интелект".
По линия на колаборацията си с ТУ-София специалисти от Бош Инженеринг Център активно сътрудничат в разработката на учебния план по иновативната дисциплина, както и на специализирания практически модул "Интелигентни технологии за автомобилната индустрия", който е ключов елемент от вече приетата и одобрена образователна програма.
Създадена като съвместен проект на Факултета по индустриални технологии към университета и инженерния център, това е една от първите подобни програми у нас, реализирани чрез синергия между академичната сфера и бизнеса. Амбицията на създателите ѝ е в бъдеще да продължат да я развиват съобразно потребностите на пазара на кадри с акцент върху последните две години на обучение, които осигуряват най-съществени специализирани познания и умения.
"Достъпът до иновативни съвременни технологии е изключително важен за качеството на учебния процес и за развиване на практическите умения на студентите. Подкрепата на Бош като партньор с международна значимост допълва усилията на ТУ-София да бъде иновативна образователна институция в областта на високите технологии", подчерта деканът на Факултет по индустриални технологии проф. Георги Тодоров на официалната церемония.
В учебния план на новата специалност е заложено на бакалаврите да бъдат предоставяни задълбочени знания в сферите на компютърните науки и математиката, които биха им били нужни, за да участват в реализацията на иновативни приложения на изкуствения интелект в практиката. Студентите имат възможността да усвояват познания и относно някои от най-авангардните индустриални и информационни технологии.
Придобиването на образователно-квалификационна степен "бакалавър" по специалността "Интелигентни системи и изкуствен интелект" ще гарантира на младежите отлични възможности за успешен кариерен старт в компании от високотехнологичния сектор у нас и в чужбина, чиято дейност е в сферата на изкуствения интелект, роботиката и промишлените системи, поясняват от Роберт Бош България.
Част от многобройните инициативи на Бош Инженеринг Център София в подкрепа на връзката между образованието и бизнеса са различни дейности с цел усъвършенстване на квалификациите и обогатяване на опита на младите инженерни кадри в страната, включително:
стажантски кампании, програми за дуално обучение, както и фирмената академия за подготовка на софтуерни инженери Bosch ECS Career Camp, която вече проведе първите си две издания.
Източник: Бош Инженеринг Център СофияКлючови думи: Бош Инженеринг Център София ТУ-София Роберт Бош България изкуствен интелект интелигентни системи индустрия автомобилостроене
Област: Автоматизация
Включете се във виртуален семинар на Cognex, посветен на AI в производството и логистиката
Пътят към дигитална деглобализация и защо автоматизацията изпълнява ключовa роля
Scanautomatic превръща Скандинавския регион в световен център на индустриалната автоматизация през октомври
Cognex разширява функционалността на сензорите In-Sight SnAPP с нов софтуерен брояч с изкуствен интелект
Възможност за партньорство в сферата на дигитализацията и сензоризацията на производството
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
11.06.2024 | ЕК създаде Европейска служба за изкуствен интелект
21.05.2024 | Покана към МСП и стартъпи от Южна Европа да предлагат устойчиви решения на deep tech предизвикателства
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
11.06.2024 | ЕК създаде Европейска служба за изкуствен интелект
21.05.2024 | Покана към МСП и стартъпи от Южна Европа да предлагат устойчиви решения на deep tech предизвикателства
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.