ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
03.12.2024 | Дигитализация в склада – тема на предстоящ виртуален семинар
03.12.2024 | Тунизийски стартъп в сферата на IoT и Industry 4.0 технологиите търси европейски партньори
26.11.2024 | Троен ръст на пазара на индустриални носими устройства само за десетилетие
26.11.2024 | Нова лаборатория по автоматизация вече е на разположение на студентите в ТУ-Габрово
26.11.2024 | Глобал-Тест с нов адрес
Стартира набирането на кандидатури за участие в третото издание на конкурса "Наука с бъдеще" на Фондация "Америка за България, който ще подкрепи иновативни проекти с приложения в сферата на изкуствения интелект, умните технологии и биотехнологиите.
Подходящи за участие са разработки в области като:
До 15 май т. г. учени и инженери на възраст между 16 и 40 г. с опит и интереси в изброените сфери могат да подават своите проектни предложения за технологични концепции, които решават съществуващи проблеми и притежават потенциал за реално практическо внедряване.
Налице са възможности за както за индивидуално, така и за екипно участие в програмата, като могат да се записват и вече регистрирани компании или юридически лица с нестопанска цел, които развиват дейност в страната от не повече от 5 години.
Кандидатстващите проекти ще бъдат разглеждани и оценявани от представители на фондацията и външни експерти от партньорските организации на конкурса на база съответствие със зададените критерии. Избраните от журито иновации ще получат безвъзмездно средства в размер на 5 до 25 хил. лева, с които ще могат да реализират разработките си в рамките на 18 месеца след подписване на договора за дарение.
Сред задължителните условия е разработките, които участват в "Наука с бъдеще" 2023, да са не просто креативни идеи, а успешно да са преминали минимум втори етап на технологична готовност (съгласно утвърдената международна скала за зрелостта на новоразработени технологии Technology Readiness Levels). Необходимо е проектите да бъдат вече в трети етап на процеса, в който се извършва доказване на концепцията в експериментална среда.
"Проектите следва да бъдат с висок потенциал за намиране на бизнес приложение в средносрочен план (до 3 години) и да имат реален и измерим ефект за бизнеса, индустрията и/или подобряване качеството на живот на отделни групи хора и общности", уточняват организаторите. В допълнение е налице изискване за устойчивост на технологичните решения и продукти, т.е. кандидатите да имат визия как да продължат да ги развиват и след приключване на програмата за финансиране.
Повече информация за процеса на кандидатстване и изискванията към разработките ще бъде дадена на желаещите да се регистрират в конкурса на специално организиран за целта уебинар на 6 април т. г.
Одобряването на проектните предложения ще се извърши на два етапа, вторият от които ще включва провеждане на видео интервю. Избраните иноватори или екипи, които преминават към тази фаза, ще бъдат обявени на сайта на инициативата на 15 юни т. г. Финалната селекция от участници, които получават финансиране, ще бъде оповестена на 3 юли 2023.
Източник: Фондация "Америка за България"Ключови думи: Наука с бъдеще конкурс Фондация "Америка за България" финансиране проекти изкуствен интелект Internet of Things домашна автоматизация умни градове
Област: Автоматизация
Дигитализация в склада – тема на предстоящ виртуален семинар
Възможност за участие във виртуални бизнес срещи с потенциални партньори в рамките на DEICy2024
Възможности за финансиране в сферите на киберсигурността, 5G технологиите, AI и роботиката
Безплатен уебинар на Cognex разкрива предимствата на машинното зрение с изкуствен интелект в опаковането
Хановерският панаир поставя фокус върху дигиталните екосистеми със специална обособена зона с над 600 изложители
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
22.10.2024 | Ехнатон дари съвременна апаратура за автоматизация на ХТМУ
21.10.2024 | НКИЗ изгражда хъб за дигитални решения с VR лаборатория в индустриалния парк в Божурище
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
22.10.2024 | Ехнатон дари съвременна апаратура за автоматизация на ХТМУ
21.10.2024 | НКИЗ изгражда хъб за дигитални решения с VR лаборатория в индустриалния парк в Божурище
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.