ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
25.03.2025 | Набират се кандидатури за наградите Industrie 4.0 Awards 2025
25.03.2025 | Изкуственият интелект завладява сцената на Хановерския панаир
25.03.2025 | Български МСП могат да се включат в търговска мисия до Португалия с участие във форум за MES и Industry 4.0 технологии
24.03.2025 | Две серии честотни задвижвания на Rockwell Automation бяха сертифицирани за киберсигурност по стандарта IEC 62443-4-2
18.03.2025 | Zebra Technologies придоби словашкия производител на индустриални решения за 3D машинно зрение Photoneo
Стартира набирането на кандидатури за участие в третото издание на конкурса "Наука с бъдеще" на Фондация "Америка за България, който ще подкрепи иновативни проекти с приложения в сферата на изкуствения интелект, умните технологии и биотехнологиите.
Подходящи за участие са разработки в области като:
До 15 май т. г. учени и инженери на възраст между 16 и 40 г. с опит и интереси в изброените сфери могат да подават своите проектни предложения за технологични концепции, които решават съществуващи проблеми и притежават потенциал за реално практическо внедряване.
Налице са възможности за както за индивидуално, така и за екипно участие в програмата, като могат да се записват и вече регистрирани компании или юридически лица с нестопанска цел, които развиват дейност в страната от не повече от 5 години.
Кандидатстващите проекти ще бъдат разглеждани и оценявани от представители на фондацията и външни експерти от партньорските организации на конкурса на база съответствие със зададените критерии. Избраните от журито иновации ще получат безвъзмездно средства в размер на 5 до 25 хил. лева, с които ще могат да реализират разработките си в рамките на 18 месеца след подписване на договора за дарение.
Сред задължителните условия е разработките, които участват в "Наука с бъдеще" 2023, да са не просто креативни идеи, а успешно да са преминали минимум втори етап на технологична готовност (съгласно утвърдената международна скала за зрелостта на новоразработени технологии Technology Readiness Levels). Необходимо е проектите да бъдат вече в трети етап на процеса, в който се извършва доказване на концепцията в експериментална среда.
"Проектите следва да бъдат с висок потенциал за намиране на бизнес приложение в средносрочен план (до 3 години) и да имат реален и измерим ефект за бизнеса, индустрията и/или подобряване качеството на живот на отделни групи хора и общности", уточняват организаторите. В допълнение е налице изискване за устойчивост на технологичните решения и продукти, т.е. кандидатите да имат визия как да продължат да ги развиват и след приключване на програмата за финансиране.
Повече информация за процеса на кандидатстване и изискванията към разработките ще бъде дадена на желаещите да се регистрират в конкурса на специално организиран за целта уебинар на 6 април т. г.
Одобряването на проектните предложения ще се извърши на два етапа, вторият от които ще включва провеждане на видео интервю. Избраните иноватори или екипи, които преминават към тази фаза, ще бъдат обявени на сайта на инициативата на 15 юни т. г. Финалната селекция от участници, които получават финансиране, ще бъде оповестена на 3 юли 2023.
Източник: Фондация "Америка за България"Ключови думи: Наука с бъдеще конкурс Фондация "Америка за България" финансиране проекти изкуствен интелект Internet of Things домашна автоматизация умни градове
Област: Автоматизация
Изкуственият интелект завладява сцената на Хановерския панаир
Една от шестте нови фабрики за изкуствен интелект на ЕС ще бъде в България
A3 и BBC стартират документална поредица за еволюцията на автоматизацията и индустриалната трансформация
Финансират пилотни проекти и експерименти с AI технологии в производството по проекта AIRISE
LogiMAT 2025 отваря врати днес в Щутгарт и представя над 1600 изложители от 40 страни
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
11.03.2025 | Финансират пилотни проекти и експерименти с AI технологии в производството по проекта AIRISE
18.02.2025 | Разградско предприятие внедрява собствен процес за автоматизация и дигитализация на производството с евросредства
17.12.2024 | С 1,5 млрд. евро подкрепят изграждането на първите седем фабрики за изкуствен интелект в ЕС
26.11.2024 | Нова лаборатория по автоматизация вече е на разположение на студентите в ТУ-Габрово
22.10.2024 | Ехнатон дари съвременна апаратура за автоматизация на ХТМУ
11.03.2025 | Финансират пилотни проекти и експерименти с AI технологии в производството по проекта AIRISE
18.02.2025 | Разградско предприятие внедрява собствен процес за автоматизация и дигитализация на производството с евросредства
17.12.2024 | С 1,5 млрд. евро подкрепят изграждането на първите седем фабрики за изкуствен интелект в ЕС
26.11.2024 | Нова лаборатория по автоматизация вече е на разположение на студентите в ТУ-Габрово
22.10.2024 | Ехнатон дари съвременна апаратура за автоматизация на ХТМУ
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.