ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
22.04.2025 | Уебинар проучва потенциала и приложенията на AI технологиите в системите за управление на движението
22.04.2025 | INSAIT придоби мощен изчислителен клъстер за изкуствен интелект от последно поколение
22.04.2025 | ЕК отвори четири покани на обща стойност 140 млн. евро за внедряване на ключови дигитални технологии
22.04.2025 | Регионалната изложбена платформа all about automation продължава да разширява обхвата си
15.04.2025 | EtherCAT достигна 88 милиона точки на свързване по цял свят
Lenze представя поредна иновация в света на индустриалната автоматизация – система за моторно задвижване във версии с класове на ефективност IE5 и IE7.
Истинска революция за сектора на интралогистиката, задвижващата система работи без необходимост от сензори, дори в най-динамичните приложения. Тя включва двигател m550 или m650, мотор-редуктор g500 и честотно управление от последно поколение – i550 или i650.
Новаторската концепция позволява синхронен двигател с постоянен магнит да се използва със същата лекота, която би предложил и асинхронен. Благодарение на иновативния си дизайн решението на Lenze постига висока енергийна ефективност – клас IE5 или IE7, в зависимост от конфигурацията.
Новата система за моторно задвижване редуцира с до 60% загубите от двигателя, което значително понижава енергийната й консумация и въглеродните емисии от жизнения й цикъл. Впечатляваща е й производителността – 300% въртящ момент ускорява мотора от покой до пълно натоварване.
"Клиентите ни се интересуват предимно от по-ниски разходи за енергия и от възможности за намаляване на въглеродния отпечатък на машините и оборудването си. Това е валидно в особена степен за сектора на логистиката. Сега можем да им гарантираме търсените резултати с m550 – до 60 на сто по-малко загуби от двигателя благодарение на иновативния дизайн с постоянен магнит. Нещо повече – мотори с класове на ефективност IE5 и IE7 вече могат да са толкова компактни, колкото и IE2/IE3 версиите, че дори и повече", коментира Клаус Диркес, продуктов мениджър "Електромеханика" в Lenze.
Той пояснява, че по този начин конфигурирането и оразмеряването на задвижващи системи за непрекъснати приложения става много по-лесно и прецизно, тъй като двигателят не е прекалено голям по размер и незабавно доставя необходимата мощност на задвижване.
Експертът добавя, че освен секторът на интралогистиката и редица други отрасли, като опаковането, производството на напитки и текстилната индустрия например, ще могат да се възползват от множеството предимства на иновативното решение.
Новият синхронен двигател m550 се предлага в диапазон 0,25 – 11 kW. За по-динамични приложения е подходящ двигателят m650, наличен в обхвата 0,75 – 22 kW. И двата мотора могат да бъдат безпроблемно комбинирани с редуктори от модулната продуктова екосистема на Lenze, включително с винтови, ъглови или конусни предавки.
В първите тестови приложения на решението клиентите на Lenze имат възможността да използват новата уеб базирана платформа за проектиране System Designer, а в резултат се постигат перфектно оразмерени системи за задвижване, които се превръщат в основата на новаторски машинни концепции с фокус върху енергийната ефективност.
За клиентите на Lenze лесното използване и разходната ефективност също са ключови изисквания. За настройка на данните на двигателя в честотното задвижване е необходимо да се въведе само един параметър. Липсата на енкодер означава по-малко окабеляване, елиминирана нужда от пренастройване и по-малко на брой системни компоненти.
Преимущество на новата система за моторно задвижване е и изключителната ресурсна ефективност. Обратната връзка се постига без сензори, което прави решението още по бюджетно в хардуерно отношение. Но това не е всичко – сега монтажът и инсталацията са по-бързи и безопасни от всякога, което допринася за оптималната надеждност на системата.
Ако за управление на двигателя се използват децентрализирани честотни регулатори, като i550 и i650 motec, разходите за хардуер дори допълнително намаляват, тъй като не са необходими спирачни резистори. Регенеративният модул, интегриран в инверторите motec, подава цялата възстановена от спирачната функция енергия обратно към системата.
Честотните задвижвания за монтаж в шкаф i500 могат също да обменят излишната енергия с постояннотоковата мрежа. С помощта на SLSM (Sensorless Synchronous Motor Control) алгоритъма за безсензорна обратна връзка от двигателя честотните регулатори постигат висока прецизност на позициониране и производителността на система за управление със затворен контур.
Повече вижте във видеото:
Още за предимствата на иновативното решение ще научите от специалистите от Ленце Задвижваща Техника.
Ленце Задвижваща Техника ЕООД
4003 Пловдив
бул. Марица 21, ет. 2, офис 204
T: 032/94 03 73
M: 0884 05 85 90
E-mail: plovdiv@lenze.com
Web: www.lenze.bg
Източник: Ленце Задвижваща Техника
Ключови думи: Ленце Задвижваща Техника Lenze m550 m650 motec моторно задвижване IE5 IE7 енергийна ефективност g500 i550 i650 логистика
Област: Автоматизация
Финансират пилотни проекти и експерименти с AI технологии в производството по проекта AIRISE
LogiMAT 2025 отваря врати днес в Щутгарт и представя над 1600 изложители от 40 страни
LogiSoft проведе ден на отворените врати в офиса си в столицата
Lenze представя решения за автоматизация на машини от най-ново технологично поколение на SPS в Нюрнберг
Най-мощната моторизирана конвейерна ролка на пазара беше акцент на Industrial Tech Forum 2024
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
07.04.2025 | Rockwell Automation и партньорската й мрежа демонстрираха на Хановерския панаир иновации за всяка фаза на дигиталната трансформация
01.04.2025 | Стандартът БДС 62264 – част от референтния архитектурен модел за Индустрия 4.0
11.03.2025 | Omron представя авангардно решение за автоматизирана рентгенова 3D инспекция с изкуствен интелект
10.03.2025 | Ефективното внедряване на Индустрия 4.0 изисква ясна визия, инвестиции и готовност за промяна
28.02.2025 | Elmark Automation организира безплатен уебинар за киберсигурността на OT системите в светлината на NIS 2
07.04.2025 | Rockwell Automation и партньорската й мрежа демонстрираха на Хановерския панаир иновации за всяка фаза на дигиталната трансформация
01.04.2025 | Стандартът БДС 62264 – част от референтния архитектурен модел за Индустрия 4.0
11.03.2025 | Omron представя авангардно решение за автоматизирана рентгенова 3D инспекция с изкуствен интелект
10.03.2025 | Ефективното внедряване на Индустрия 4.0 изисква ясна визия, инвестиции и готовност за промяна
28.02.2025 | Elmark Automation организира безплатен уебинар за киберсигурността на OT системите в светлината на NIS 2
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.