ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
14.01.2025 | Може ли AI да се превърне в трамплин за производството в развиващите се европейски икономики
14.01.2025 | Търсенето на SCADA системи продължава да расте, но киберсигурността остава предизвикателство
13.01.2025 | През февруари IFAM отбелязва две десетилетия на събитийната сцена в региона на ЦИЕ
07.01.2025 | Кои ще са най-търсените кариерни роли в сферата на автоматизацията през следващите години
19.12.2024 | Стратегии за внедряване на Индустрия 4.0 в предприятията
От 26 до 28 март т. г. под надслов "Готови за бъдещето" ще се проведе дългоочакваното второ издание на Академия "Иновации в агробизнеса". Водещ акцент по време на тридневния форум ще бъдат технологиите за автоматизация, роботизация и дигитализация на дейностите в земеделието и селското стопанство.
Събитието, което се организира съвместно от Стопански факултет към Софийски университет "Св. Климент Охридски", Lider.bg, ЕЕN – България и Фондация "Приложни изследвания и комуникации", Клийнтех България, Професионалната асоциация по роботика и автоматизация и иновации (PARAi), BESCO, Serpact, София Тех Парк, Health and Life Sciences Cluster Bulgaria и Клъстер "Изкуствен интелект България", ще се състои в литературен клуб "Перото" в Националния дворец на културата (НДК).
И тази година Издателство TLL Media е медиен партньор на събитието.
Верен на успешния формат от пилотното си издание, форумът за втора поредна година ще събере под един покрив експерти и иноватори от агросектора и хранително-вкусовата промишленост, представители на бизнеса, институциите, академичните среди, стартъп екосистемата и специализираните медии, за да очертае бъдещето на земеделието и селското стопанство през призмата на високите технологии.
Богатата програма на събитието ще обхване множество дискусии, лекции, презентации и работилници. Академията ще включва и изложбена секция, в която ще се представят иновативни компании от бранша, висши учебни заведения, организации в подкрепа на агробизнеса и клъстери. Предвидени са и атрактивни демонстрации на продукти и технологии за автоматизация и цифровизация на ключови дейности в сектора, платформи за изкуствен интелект и киберсигурност.
В рамките на панела "Бизнесът говори" на 26 март ще можем да се запознаем отблизо с новаторската концепция за роботизирано плевене на Smart Farm Robotix – стартъп, фокусиран върху разработката на автономни роботи за борба с плевелите с изцяло соларно захранване. Подробности за иновацията ще разкаже техническият директор на компанията Веселин Георгиев.
Сред фирмите, които ще се включат в дискусията за представяне на добри практики, постижения и успешни бизнес инициативи в резултат на иновационна дейност, ще бъде и Ondo Smart Farming Solutions. Управителят Илия Йорданов ще разясни възможностите за автоматизирано напояване, прецизно торене и управление на климата в оранжерии и на открити площи с помощта на интелигентни технологични решения.
Повече за ролята на софтуера за оптимизация на ресурси в лозаровинарството ще научим от създателите на платформата BeVine, разработена като инструмент за прецизно земеделие с възможности за дистанционен мониторинг и прогнозно моделиране.
Изкуственият интелект, който безспорно е сред мегатенденциите във всички сфери на индустрията, включително и в сектора на земеделието и храните, логично ще бъде сред основните теми във второто издание на Академия "Иновации в агробизнеса". Част от програмата на 27 март ще бъде специализирана дискусия с широко експертно участие, която ще разгледа различни ключови аспекти на AI базираните технологии и киберсигурността в бранша.
Вечерните часове на втория ден от форума са запазени за регулярното събитие на Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации (PARAi) Tech Pub. Тема на събитието ще бъде "Отвъд рециклирането – индустрията за насекоми за по-устойчива Европа". В него гост-лекторът Йоанна Минчева от иновативния биотехнологичен стартъп Nasekomo ще разкрие повече за връзката между дигитализацията и устойчивостта и ще коментира ролята на насекомите за въвеждането на кръгови производствени модели в различни индустрии.
В последния ден на Академията – 28 март, ще бъде представена програмата за дигитална трансформация на производителите от агро-хранителната индустрия Agri-Digi Transform, която цели да улесни сътрудничеството по цялата верига на стойността в сектора.
От PARAi ще споделят и последните новости около наскоро стартиралия трети сезон на инкубатора за иновации на сдружението, който тази година набира идейни проекти в сферите на роботиката, изкуствения интелект, автоматизацията, дроновете, машинното зрение, земеделието, устойчивите решения и Internet of Things.
Участието в Академия "Иновации в агробизнеса" е безплатно с предварителна регистрация. Подробната програма на тридневния форум вижте тук.
Източник: АРК Консултинг
Ключови думи: Академия Иновации в агробизнеса PARAi Smart Farm Robotix Nasekomo Ondo автоматизация роботика изкуствен интелект
Област: Автоматизация
Може ли AI да се превърне в трамплин за производството в развиващите се европейски икономики
През февруари IFAM отбелязва две десетилетия на събитийната сцена в региона на ЦИЕ
Кои ще са най-търсените кариерни роли в сферата на автоматизацията през следващите години
Elmatic от Elmark Automation – иновация, която движи индустрията напред
С 1,5 млрд. евро подкрепят изграждането на първите седем фабрики за изкуствен интелект в ЕС
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
09.12.2024 | Факултетът по автоматика на ТУ-София отбеляза половин век в историята на висшето техническо образование у нас
03.12.2024 | Дигитализация в склада – тема на предстоящ виртуален семинар
19.11.2024 | Възможност за участие във виртуални бизнес срещи с потенциални партньори в рамките на DEICy2024
11.11.2024 | Безплатен уебинар на Cognex разкрива предимствата на машинното зрение с изкуствен интелект в опаковането
06.11.2024 | Lenze представя решения за автоматизация на машини от най-ново технологично поколение на SPS в Нюрнберг
09.12.2024 | Факултетът по автоматика на ТУ-София отбеляза половин век в историята на висшето техническо образование у нас
03.12.2024 | Дигитализация в склада – тема на предстоящ виртуален семинар
19.11.2024 | Възможност за участие във виртуални бизнес срещи с потенциални партньори в рамките на DEICy2024
11.11.2024 | Безплатен уебинар на Cognex разкрива предимствата на машинното зрение с изкуствен интелект в опаковането
06.11.2024 | Lenze представя решения за автоматизация на машини от най-ново технологично поколение на SPS в Нюрнберг
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.