ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
17.09.2024 | На Industrial Tech Forum ще научим кои са най-актуалните решения на Zebra Technologies за производството
17.09.2024 | Иновация в задвижването на конвейерни системи от Lenze сред акцентите на Industrial Tech Forum 2024
10.09.2024 | Пътят към дигитална деглобализация и защо автоматизацията изпълнява ключовa роля
10.09.2024 | Scanautomatic превръща Скандинавския регион в световен център на индустриалната автоматизация през октомври
03.09.2024 | Възможност за партньорство в сферата на дигитализацията и сензоризацията на производството
С официална церемония в зала "Витоша" на Интер Експо Център днес бе открита нова Лаборатория за изпитване и калибриране (ЛИК) към Техническия инженерен център (TИЦ) на Фесто Производство в резултат на инвестиция на компанията от над половин милион лева. Представители на екипа ни бяха сред гостите на събитието и имаха възможност да разгледат базата и модерните съоръжения на новото звено.
Лабораторният комплекс е разположен в сградата на изложбения център на обща площ от 943 кв. м и включва функционални зони за провеждане на различни видове тестове, както и офис помещения. След преместването на ЛИК в ИЕЦ площта на лабораторията се удвоява и вече е близо 500 кв. м. В нея е изградена и специална система за сгъстен въздух, допълниха от Фесто Производство.
Д-р Андреас Хьолшер, ръководител корпоративно разработване на продукти на глобално ниво за компанията, подчерта, че в София е разположен най-големият развоен център на Festo извън Германия, който се нарежда дори преди този в Китай по площ на производството. Той допълни, че немският концерн планира да продължи непрекъснатото разширяване на международната си мрежа от развойни локации.
Част от плановете на компанията е Техническият инженерен център в България да продължава да расте, а екипът му да развива експертиза, свързана с нови технологии и решения, включително сензори, сервомотори, печатни платки, софтуер за периферни устройства, контролери, кабели, роботика, Life-Tec продукти и др., стана ясно още по време на събитието.
Програмата на церемонията по откриването включваше и обиколка на лабораторията за специализираните медии и гостите, в която посетителите се запознаха с високотехнологичните системи и установки за тестване на кабели, компоненти и продукти. Някои от изделията се изпитват в продължение на 20 хиляди часа преди да бъдат пуснати в продажба, за да се гарантира безупречната им надеждност и функционалност, разказаха от екипа на лабораторията.
Екипът на ЛИК на Festo в страната ни включва 17 квалифицирани служители, които извършват изпитвания на високотехнологични продукти за нуждите на различни сектори на индустрията, включително в сферите на електрическите средства за автоматизация, пневматичното задвижване и управление, електромагнитната съвместимост, биотехнологиите и др.
Основните компетенции на лабораторното звено са в следните области:
"Фесто Производство все повече се профилира в областта на електрониката и електрическите задвижвания – производство на високотехнологични продукти, модули за управление от последно поколение, изделия за медицинската индустрия. Синергията между Техническия инженерен център (ТИЦ) и производствените отдели е изключително важна за разкриването на потенциала на българското дружество и за това то да дава своя принос за стратегическото развитие на концерна Festo", добавиха от местното подразделение на компанията.
Лабораторията за изпитване на Festo у нас започва дейността си през 2000 г. като част от отдел "Нови продукти", който бива наследен от Техническия инженерен център на компанията в България, а основната й цел е да подпомага развойния процес в страната ни.
Първите изпитвания са базирани на дейности, извършвани от един служител – температурни, високоволтови тестове за проверка на диелектричните свойства на продуктите, различни измервания на електрическите им параметри и др.
Три години по-късно в звеното са внедрени автоматизирани стендове за изпитване на електронни датчици и тестове на цикли на огъване на сурови кабели. Основните дейности са свързани с установяване на отклонения и изясняване на причините за дефекти при т. нар. сензори с рийд ампула.
"През 2008 г. ЛИК се обособява като отделна организационна единица в рамките на отдел "Нови продукти" към Фесто Производство, като заетата площ е около 110 кв. м. През следващите години екипът на лабораторията непрекъснато разширява своята експертност. Провеждат се тестове на сензори за поток и налягане в развойна фаза, на пропорционални вентили, позиционни трансмитери, цилиндрични превключватели и присъединителни кабели преди въвеждането им в производство. Съответно се увеличава и площта на лабораторията.
От 2019 г. се извършват и тестове за електромагнитна съвместимост. По това време се обособява и тестови екип от КИПиА инженери, чиято дейност е свързана само с LifeTech изделия. Лабораторията разполага вече и със зона за дълготрайни тестове на сервомотори, където тестването е с продължителност 5000 ч", разказаха още от компанията
Източник: TLL Media
Ключови думи: Фесто Производство Festo Production Festo лаборатория изпитване калибриране ЛИК ИЕЦ Интер Експо Център
Област: Автоматизация
Лабораторният комплекс на ТУ-Габрово получи акредитация за изпитване и калибриране на широка гама технически средства
Близо 400 изложители ще демонстрират тенденциите при сензорните и измервателните технологии в Нюрнберг
Phoenix Contact и Festo обявиха стратегическо партньорство за разработката на нова генерация интелигентни устройства
Фесто Производство откри нов офис с две модерни лаборатории в Габрово
Лабораторията към катедрата за производствена автоматизация на ХТМУ получи модерно ново оборудване
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
11.06.2024 | ЕК създаде Европейска служба за изкуствен интелект
21.05.2024 | Покана към МСП и стартъпи от Южна Европа да предлагат устойчиви решения на deep tech предизвикателства
06.08.2024 | Акселераторска програма набира дигитални решения за интелигентна индустрия до 6 септември
30.07.2024 | EIT стартира предизвикателството AI Challenge 2024 за предприемачески и стартъп решения с изкуствен интелект
23.07.2024 | EIT Digital обяви програмата Disruptive AI 2024 за подкрепа на стартъпи в сферата на изкуствения интелект
11.06.2024 | ЕК създаде Европейска служба за изкуствен интелект
21.05.2024 | Покана към МСП и стартъпи от Южна Европа да предлагат устойчиви решения на deep tech предизвикателства
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.