ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
Sirma обяви началото на втория сезон на акселератора за стартъп фирми и предприемачи Sirma Venture Lab, в който в партньорство с фонда за рисков капитал Innovation Capital компанията ще подкрепя начинаещи бизнеси от България и Балканите с дейност в сферите на изкуствения интелект (AI), роботиката и безпилотните летателни апарати.
В рамките на успешното дебютно издание на програмата през миналата година с фокус върху иновациите за конкретни индустрии две обещаващи родни компании – Whisp и AskTheCP, получиха финансов тласък за реализация на идеите си в размер на по 100 хил. евро.
В Sirma Venture Lab 2.0 организаторите отново обединяват усилия в стремежа си да дадат шанс на стартъпите с най-голям потенциал у нас и в региона, като значително разширяват кръга от потенциални участници в инкубатора. Тази година размерът на средствата, за които кандидатстват прохождащите компании, е четири пъти по-голям, като отпадат и изискванията за приложение на разработката в специфичен сектор.
До 30 септември т. г. Sirma и Innovation Capital ще набират заявления за включване в акселераторската платформа с единственото условие предложените проекти да представляват технологична иновация в трите ключови сектора. Процесът на подбор, съпътстван от презентации на допуснатите кандидати, ще тече от 1 до 15 октомври 2023 г., а финалистите ще бъдат представени на 19 октомври.
От фонда за рисков капитал ще се грижат за избора на подходящи фирми, отговарящи на условията на предизвикателството, а от Sirma ще обезпечат техническите и бизнес аспектите при внедряването на селектираните проекти.
"Настоящата година е изпълнена с новини за технологични пробиви, а изкуственият интелект е на върха на вълната на общественото внимание. Привличат средства всякакви разработки, свързани с големи езикови модели и генеративни AI платформи. Усилията на екосистемата са насочени към бързо пазарно валидиране на концепциите и преход от устойчиви прототипи до успешно реализирани продукти.
Както големите, така и малките и средни компании се включват в надпреварата за следващото грандиозно изобретение. Изкуственият интелект се превръща в разковничето на успешните колаборации, финансовата подкрепа и преосмислянето на бизнес стратегиите за ускорена разработка на нови решения и услуги не само за стартъп общността, но и за фондовете за рисков капитал и утвърдените компании.
Това е в резултат на универсалното приложение на технологията – практически навсякъде и по всички вертикали на индустрията", коментират организаторите на инкубатора.
Sirma Group Holding винаги е проявявал интерес към инвестирането в обещаващи фирми, които демонстрират сериозен потенциал за иновации и умения за бизнес растеж, уточняват от холдинга. От Innovation Capital допълват, че за по-малко от година броят на финансираните компании, които са тръгнали от нулата и са постигнали оборот от над 1 млн. лева, е нараснал значително. Двете организации споделят убеждението, че менторството, финансовата подкрепа и иновативните идеи са критични фактори за успеха на стартъпите.
С избраните за втория сезон на инкубатора финалисти ще работи в тясно сътрудничество специализиран екип от експерти от страна на Sirma. Главният технически директор на компанията Тихомир Тотев лично ще асистира участниците в плановете им да реализират концепциите си и ще им дава цанен опит и насоки за техническите измерения на процеса по създаването на висококачествен продукт.
Програмният директор на Innovation Capital Ангел Ангелов и програмният мениджър Явор Гочев отново се включват в програмата като ментори, които ще консултират младите фирми в разработката на устойчиви бизнес модели и ще ги запознават с това как функционират екосистемата, отчетната дейност и законодателството в областта.
Източник: Sirma
Ключови думи: Sirma Innovation Capital Sirma Venture Lab 2.0 изкуствен интелект роботика дронове генеративен изкуствен интелект инкубатор стартъпи
Област: Автоматизация
20 хил. евро за най-иновативното решение в сферата на интелигентната енергия за Industry 5.0
Кръгла маса ще обсъди технологиите за бъдещето на дигиталната трансформация
Вторият сезон на акселератора Bosch Startup Harbour набира кандидатури до края на септември
Близо половин милион евро награден фонд за иновации в изкуствения интелект обявиха в Мадрид
Десет проекта в сферата на ИИ, интелигентните и биотехнологии получават четвърт милион лева финансиране
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
25.09.2023 | На Industrial Tech Forum ЛогиСофт ще акцентира върху цялостните решения за куриерския бизнес и е-търговията
19.09.2023 | 20 хил. евро за най-иновативното решение в сферата на интелигентната енергия за Industry 5.0
11.09.2023 | Как машинното зрение оптимизира качествения контрол в производството ще разберем от Lentis Technologies на Industrial Tech Forum - Sofia
05.09.2023 | Дебютният Industrial Tech Forum – Sofia ще ни отведе в дълбините на автоматизацията през октомври
25.09.2023 | На Industrial Tech Forum ЛогиСофт ще акцентира върху цялостните решения за куриерския бизнес и е-търговията
19.09.2023 | 20 хил. евро за най-иновативното решение в сферата на интелигентната енергия за Industry 5.0
11.09.2023 | Как машинното зрение оптимизира качествения контрол в производството ще разберем от Lentis Technologies на Industrial Tech Forum - Sofia
05.09.2023 | Дебютният Industrial Tech Forum – Sofia ще ни отведе в дълбините на автоматизацията през октомври
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.