ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
06.06.2023 | ABB реализира концепцията за Industry 5.0 с високотехнологична автоматизирана линия в един от китайските си заводи
06.06.2023 | Глобалният пазар на технологии за машинно зрение се очаква да нарасне с близо 60% до 2030 г.
30.05.2023 | Тенденции в складовата автоматизация през 2023 г.
30.05.2023 | Кой притежава данните в индустрията?
23.05.2023 | Световният ден на метрологията беше посветен на ролята на измерванията за глобалната хранителна система
Изкуственият интелект намира широко приложение в мебелната промишленост, а за родните компании е важно да правят инвестиции в решения за анализ и обработка на данни, генерирани в производството, коментират от Браншова камара на дървообработващата и мебелната промишленост (БКДМП) в актуална публикация на уебсайта на организацията.
"Както във всяка друга индустрия, и в мебелния сектор оборудването непрекъснато се дигитализира и автоматизира, като събира данни за работата на техниката. Всеки потребител, който иска да повиши своята ефективност, трябва да инвестира време и средства в анализ на процесите си. Именно там изкуственият интелект може да е изключително полезен и да спести време за ръчна обработка на данни", подчертава Павел Димов, член на управителния съвет на БКДМП.
Свързаността между всички системи, машини и софтуер в производството е световна тенденция, а навлизането на Industry 4.0 в сектора – във вид на платформи, техника и софтуерни решения, прави възможен достъпа до всякакъв тип оборудване за анализ и автоматизиране, споделя експертът.
По думите му, редица глобални производители на технологични решения за мебелната индустрия от години предлагат възможности за свързаност, а сред най-актуалните иновации в тази сфера са облачните услуги. Те позволяват дистанционно управление и анализ и елиминират нуждата от внедряване и поддръжка на голям брой скъпи системи във всеки мебелен цех.
Приложенията на интелигентен софтуер и дигитални системи за автоматизация в сектора на дървообработката и мебелното производство в страната са свързани и с известни предизвикателства, посочва Димов. Той счита, че за да могат потребителите в бранша да ги използват пълноценно, се изисква изключително много работа по отношение на:
"За да можем да дигитализираме производството, трябва да сме 100% сигурни, че данните, които използваме, са коректни, всяка една грешка изкривява реалността и съответно препоръките не са верни", добавя експертът.
Според него логичната следваща стъпка за българския бизнес по посока дигитализация и модернизация на дървообработката и мебелната промишленост е обновяване на оборудването в експлоатация и непременно актуализиране на софтуера и компютърните системи.
Важен етап от процеса е изграждането на бази данни и организиране на цялостна структура на информацията, за да може в даде момент тя да се използва за статистически цели или за анализ чрез изкуствен интелект.
Друга иновативна технология, която също намира приложение в отрасъла, са чатботовете, убеден е представителят на БКДМП. "Чатботовете са просто начин за комуникация с крайния клиент. Тъй като изкуственият интелект обработва изключително голямо количество данни, той трябва да ги предава непрекъснато на клиента. Няма как потребителите да следят бази данни, таблици и записи", допълва Павел Димов.
Той е на мнение, че чрез системи като чатботовете компаниите от сектора могат да работят с цялата информация от сървърите си, като предлагат на потребителя само елементите, които са от значение за него – услуги, документация, чертежи и др.
Източник: БКДМП; снимки: DreamstimeКлючови думи: БКДМП мебелно производство мебелна промишленост изкуствен интелект AI чатботове дигитализация
Област: Автоматизация
ABB реализира концепцията за Industry 5.0 с високотехнологична автоматизирана линия в един от китайските си заводи
Правилното фолио и подходящата въздушна възглавничка са ключът към ефикасна, рентабилна и устойчива защита на продуктите
AI базираната платформа MELSOFT MaiLab на Mitsubishi Electric премахва бариерите пред Industry 4.0
Събитие на PARAi ще разгледа съвременните приложения на изкуствения интелект в производствения сектор
Предстоящ уебинар на Mitsubishi Electric ще обобщи тенденциите в дигиталното производство
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
01.03.2023 | Глобал-Тест с нов адрес в София и обновен фирмен сайт
17.01.2023 | Кои са печелившите модели в индустриалната автоматизация
09.01.2023 | Allterco придоби 60% от словенския IoT доставчик GOAP
05.01.2023 | Иновативна FAILSAFE задвижка на Schiebel бе отличена с престижна награда на VALVE WORLD EXPO 2022
21.12.2022 | Високоавтоматизирана система за паркиране обслужва пътниците на летище Щутгарт
01.03.2023 | Глобал-Тест с нов адрес в София и обновен фирмен сайт
17.01.2023 | Кои са печелившите модели в индустриалната автоматизация
09.01.2023 | Allterco придоби 60% от словенския IoT доставчик GOAP
05.01.2023 | Иновативна FAILSAFE задвижка на Schiebel бе отличена с престижна награда на VALVE WORLD EXPO 2022
21.12.2022 | Високоавтоматизирана система за паркиране обслужва пътниците на летище Щутгарт
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.