ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
31.01.2023 | Френска компания търси дистрибутори за своя LoRaWAN IoT сензор за вибрации в Европа
31.01.2023 | Инкубатор на ЕК ще финансира решения на МСП и стартъпи в сферата на големите масиви от данни
31.01.2023 | Потребителско проучване цели да оптимизира софтуера за PLC програмиране в индустрията
23.01.2023 | Община Ямбол монтира шест станции за измерване на чистотата на въздуха
17.01.2023 | Кои са печелившите модели в индустриалната автоматизация
На онлайн церемония на 21 юни 2022 г. Европейският патентен офис (ЕПО) връчи годишните награди за най-иновативните нови изобретения – European Inventor Award. Тази година за първи път бяха връчени и награди за млади изобретатели Young Inventors Prize с цел да се отличат креативността и геният на изобретатели под 30 години. Сред първите носители на тази нова награда са Виктор Деулф от Белгия и Питър Хадли от Обединеното кралство. Те са отличени за тяхната интелигентната система с изкуствен интелект за разпознаване и сортиране на отпадъци, с което съоръженията за управление на отпадъците могат бързо и точно да сепарират боклука, за да се гарантира, че възможно най-голяма част от него ще се рециклира.
Системата на Деулф и Хадли, основатели на Recycleye, използва изкуствен интелект и компютърно зрение.
Двамата изобретатели споделят, че изкуственият интелект и компютърното зрение като технологии вече са достигнали достатъчна степен на развитие, за да могат да се използват за сортиране и обработка на отпадъци прецизно и ефективно. Тяхното решение е внедрено в редица съоръжения за обработка на отпадъци в Европа и използва компютърно зрение, за да сканира и идентифицира смесени отпадъци. Всеки отделен отпадък се идентифицира и след това квалифицира. Данните се вкарват в базата данни на съоръжението, за да се информира всяка машина в него и да се предостави информация за състава или се използват за директно управление на роботи или сортираща технология. Ролята на изкуствения интелект за автоматизирането на сортирането на отпадъци обаче не се изчерпва само с това.
Веднъж щом обектите бъдат сканирани и идентифицирани с помощта на компютърно зрение, вече могат да се използват роботи за взимане и сортиране на отпадъците. Компютърното зрение позволява на устройствата точно да идентифицират материалите, а изкуственият интелект автоматизира взимането и сортирането.
С използването на роботизирани решения по този начин може да се повиши ефективността и автоматизацията може да се използва, за да се максимизира броят на отделните отпадъци, които са сортирани за рециклиране икономично и правилно. Хората са изправени пред нарастващ натиск да елиминират отпадъците и да защитят околната среда и използването на компютърно зрение и изкуствен интелект има потенциала да достави важни ползи за околната среда както и икономически ползи за съоръженията за рециклиране, посочват Деулф и Хадли.
Изкуственият интелект продължава да революционизира цели индустрии и управлението на отпадъците не е изключение. Младите изобретатели твърдо вярват, че решенията за сортиране на отпадъци с изкуствен интелект, които се използват във все повече съоръжения за рециклиране, могат да спомогнат за успешното рециклиране на по-голям процент от отпадъците, които иначе биха били депонирани. Това намалява щетите от отпадъците върху околната среда, насърчава повторното използване и намирането на ново предназначение и помага за прехода към по-устойчив, кръгов модел.
Ключови думи: ЕПО изкуствен интелект компютърно зрение управление на отпадъците
Изобретиха нов метод за автоматизирано асемблиране на хиляди продукти
Намаляването на енергопотреблението за изкуствен интелект е от критично значение
SPS 2022 привлече близо 44 000 посетители
В София Тех Парк предстои събитие за симулациите в производството и ролята им в умната фабрика
Роботизирана лодка почиства заливи и реки с помощта на изкуствен интелект
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
10.01.2023 | Cognex добави OCR функции, базирани на изкуствен интелект, към системата за визуална инспекция In-Sight 2800
03.01.2023 | Изобретиха нов метод за автоматизирано асемблиране на хиляди продукти
16.12.2022 | Намаляването на енергопотреблението за изкуствен интелект е от критично значение
18.11.2022 | Wi-Fi 7 набира скорост
15.11.2022 | Научен екип демонстрира възможностите на сензори, изработени с 3D принтиране
10.01.2023 | Cognex добави OCR функции, базирани на изкуствен интелект, към системата за визуална инспекция In-Sight 2800
03.01.2023 | Изобретиха нов метод за автоматизирано асемблиране на хиляди продукти
16.12.2022 | Намаляването на енергопотреблението за изкуствен интелект е от критично значение
18.11.2022 | Wi-Fi 7 набира скорост
15.11.2022 | Научен екип демонстрира възможностите на сензори, изработени с 3D принтиране
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.