ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
19.09.2023 | 20 хил. евро за най-иновативното решение в сферата на интелигентната енергия за Industry 5.0
19.09.2023 | Sirma Venture Lab 2.0 набира балкански стартъпи в областите ИИ, роботика и дронове до края на септември
18.09.2023 | На Industrial Tech Forum ЛогиСофт ще акцентира върху цялостните решения за куриерския бизнес и е-търговията
11.09.2023 | Как машинното зрение оптимизира качествения контрол в производството ще разберем от Lentis Technologies на Industrial Tech Forum - Sofia
05.09.2023 | Дебютният Industrial Tech Forum – Sofia ще ни отведе в дълбините на автоматизацията през октомври
Четвъртата индустриална революция променя начина, по който се произвеждат продукти, благодарение на цифровизацията на съвременните производствени и технологични съоръжения. Автономните системи стават все по-свързани, докато комуникират, анализират и интерпретират данни, за да направят възможни интелигентни решения и действия в различни области на предприятието. Това повдига въпроса как да се проектира, изгради и разгърне индустриална комуникационна мрежа, която ще отговори на нуждите на днешните системи за автоматизация и утрешните виртуални предприятия.
Защо индустриален Ethernet?
За да се реализира напълно свързано предприятие, е необходима базисна мрежова технология, която може да гарантира оперативна съвместимост, разширяемост и пълен обхват. Ethernet е идеалното решение, тъй като е добре приета технология с възможности за широко разгръщане и бързо въвеждане в експлоатация.
Стандартният Ethernet обаче не е жизнеспособно решение за индустриална инфраструктура предвид необходимостта от работа в реално време и ограниченията на TCP/IP протокола. По същия начин, по който стандартният Ethernet позволява споделяне на файлове или достъп до мрежови устройства като принтери, индустриалният Ethernet позволява на контролерите да имат достъп до данни и да изпращат команди от PLC към сензори, задвижващи механизми и роботи, разпръснати из предприятието. Ключовата разлика е въздействието върху забавените или недоставени съобщения.
Комуникационният стандарт Time Sensitive Networking (TSN), базиран на спецификацията IEEE 802.1, предлага решение, което позволява на различни производствени клетки, работещи с различни протоколи, да съществуват едновременно и да споделят мрежата по начин, който гарантира, че контролният им трафик не е компрометиран. Той трансформира стандартната Ethernet комуникация в такава, която осигурява гаранции за синхронизиране на критични приложения. TSN гарантира, че информацията може да се движи от една точка в друга за фиксиран и предвидим период от време.
Предимствата, които носи конвергентна мрежа, базирана на индустриален Ethernet, включват: опростена мрежова архитектура, намаляване на разходите чрез премахване на гейтуеи, елиминиране на кабелни връзки, подобрена оптимизация и повишено работно време на системата и т.н. Появата на нови стандарти и предстоящата им ратификация са катализаторът, необходим за ускоряване на този очакван преход.
Като един от технологичните лидери в областта на индустриалния Ethernet, ADI използва своя богат опит в областта на автоматизацията и модерното производство, за да разработи цялостно портфолио от решения, които гарантират, че данните от мрежата на предприятието се доставят надеждно през индустриални приложения, осигурявайки безпроблемна свързаност и оперативна ефективност. Портфолиото Chronous на ADI предлага мащабируеми Ethernet решения, включително PHY компоненти, embedded комутатори и цялостни платформени решения с мултипротоколен софтуер.
Сигурност
Сигурността е един от най-съществените проблеми пред внедряването на Индустрия 4.0 поради характерните за Ethernet уязвимости. Тя изисква многослоен подход, за да стане свойствена на цялата система – в edge устройства, контролери и гейтуеи. Портфолиото Chronous на ADI предлага сигурност във всеки възел на системата, като същевременно минимизира компромисите по отношение на енергопотреблението, производителността и латентността.
Внедряване
В основата на визията за Индустрия 4.0 е възможността да се автоматизират процеси с помощта на свързани устройства с капацитет за събиране, изпращане и получаване на информация. ADI Chronous отключва данните и отчетите, които досега не бяха налични за edge възли, като по този начин предлага нови области за анализ и отчет на оперативни данни. Индустриалната Ethernet свързаност прави това реалност чрез безпроблемно прехвърляне на налични и бъдещи потоци от данни към облака.
Повече информация може да откриете тук.
За контакт:
Мартин Цветков, Account Manager
M: +359 88 787 0757
E: Martin.Tsvetkov@arrow.com
Arrow Electronics | arrow.com
Ключови думи: Arrow Electronics Analog Devices Ethernet Индустрия 4.0
Област: Автоматизация
Френска компания търси дистрибутори за своя LoRaWAN IoT сензор за вибрации в Европа
Wi-Fi 7 набира скорост
Русенският университет стартира реализацията на втората фаза от проекта ASEAN FACTORI 4.0
Стемо и Schneider Electric обединяват сили за развитието на Индустрия 4.0 в България
Международният технически панаир в Белград ще се проведе през май т. г.
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ АВТОМАТИЗАЦИЯТА на специализирания портал Automation-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
18.09.2023 | Иновации и експертиза в автоматизацията и роботиката от Гемамекс на MachTech&InnoTech Expo 2023
12.09.2023 | HMS пак е номер едно при отдалечения достъп до машини и мрежови гейтуеи
11.09.2023 | Осъвремененият сайт отразява новата ни корпоративна визия и ще бъде ценен ресурс за нашите клиенти и партньори
01.09.2023 | Бетелгиус ще проведе ден на отворените врати в новата си база в Индустриална зона Божурище
21.08.2023 | Качествени решения за оптимизиране на проследимостта в ХВП индустрията от Бетелгиус
18.09.2023 | Иновации и експертиза в автоматизацията и роботиката от Гемамекс на MachTech&InnoTech Expo 2023
12.09.2023 | HMS пак е номер едно при отдалечения достъп до машини и мрежови гейтуеи
11.09.2023 | Осъвремененият сайт отразява новата ни корпоративна визия и ще бъде ценен ресурс за нашите клиенти и партньори
01.09.2023 | Бетелгиус ще проведе ден на отворените врати в новата си база в Индустриална зона Божурище
21.08.2023 | Качествени решения за оптимизиране на проследимостта в ХВП индустрията от Бетелгиус
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.